Lekarze dla zwierzątlapa

lek. wet. MONIKA TOBOREK - Specjalista Chorób Zwierząt Nieudomowionych

W naszej Przychodni Pani doktor zajmuje się interną i chirurgią zwierząt egzotycznych: małych ssaków, ptaków, gadów i płazów.

Specjalista Chorób Zwierząt Nieudomowionych.
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie (2008) oraz Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie w Barcelonie (Univesitat Autónoma de Barcelona) w ramach programu Erasmus.
Po ukończeniu studiów odbyła staż w Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu w Barcelonie z zakresu Kliniki Zwierząt Egzotycznych pod okiem profesora J.M. Martorell, gdzie zdobyła wiedzę i doświadczenie w leczeniu pacjentów egzotycznych. Po powrocie rozpoczęła półroczny staż w Przychodni "Salvet" pod okiem pani doktor A. Maluty, co pozwoliło jej poszerzyć wiedzę i doświadczenie zdobyte za granicą oraz zagłębić się w problematykę rodzimych pacjentów.
Po zakończeniu stażu, została przyjęta do zespołu lekarzy Przychodni "Salvet", jako samodzielny lekarz weterynarii, gdzie zdobywała wiedzę i doświadczenie do października 2009.

Od listopada 2009 prowadzi Gabinet Weterynaryjny "Kajman".
W latach 2009-2014 była jednym z lekarzy pracujących dla sieci sklepów zoologicznych "KAKADU". Czuwała nad zdrowiem i dobrostanem zwierząt egzotycznych w 10 sklepach w Warszawie i okolicach.

Pasję do zwierząt egzotycznych zakorzenił u doktor Moniki jej brat, który hodował wiele ciekawych i rzadkich gatunków gadów i płazów, co w naturalny sposób wpłynęło na zainteresowania i wybór kierunku dalszego kształcenia zawodowego pani doktor. Prywatnie i zawodowo bardzo dobrze dogaduje się z dużymi papugami, była właścicielką Ara ararauna i Ara chloroptera.
Uczestniczka krajowych i zagranicznych sympozjów weterynaryjnych z tematyki leczenia i chirurgii Zwierząt Egzotycznych oraz leczenia Małych Zwierząt.

Członkini i Sekretarz VII Kadencji Rady Warszawskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej.

Członkini EAAV (European Committee Association of Avian Veterinarians).

Prywatnie właścicielka suczki rasy Amstaff o imieniu Pimpusia i kota dachowca o imieniu Quattro.