Lekarze dla zwierzątlapa

lek. wet. URSZULA KULESZA

W naszym Gabinecie pani doktor zajmuje się interną ssaków egzotycznych oraz stomatologią królików i gryzoni.

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Przygodę z medycyną zwierząt egzotycznych rozpoczęła już na pierwszym roku studiów dzięki swoim wiewiórkom syberyjskim, które zainspirowały ją do działalności w kole naukowym oraz trwającej całe studia nauki „po godzinach” w jednej z największych w Polsce przychodni dla zwierząt egzotycznych - Pulsvet.
W trakcie studiów uczestniczyła w kilkudziesięciu konferencjach, szkoleniach i wykładach dotyczących zwierząt egzotycznych. Szczególnym zainteresowaniem darzy stomatologię królików i gryzoni, której latami uczyła się w gabinecie najbardziej znanego polskiego specjalisty w tej dziedzinie - doktora Jakuba Kliszcza. Wraz ze swoim mentorem oraz inną słynną króliczą stomatolog, opublikowała w Magazynie Weterynaryjnym dwuczęściowy artykuł na temat związku żywienia królików z chorobami całego organizmu.
Od kilku lat prowadzi stronę internetową dla opiekunów zwierząt, której założeniem jest dostarczenie sprawdzonej przez lekarzy specjalistów wiedzy na temat diety i utrzymania małych ssaków domowych - www.gryzinfo.com.
Po studiach zajmowała się opieką nad pacjentami szpitalnymi, konsultacjami i zabiegami stomatologicznymi oraz wizytami internistycznymi gryzoni i królików w przychodni przyjmującej psy i koty oraz zwierzęta egzotyczne - Karat.
Prywatnie adopcyjna opiekunka kilku królików, myszek, psa i właścicielka czterech akwariów z rybkami.