Lekarze dla zwierzątlapa

PROCEDURY DIAGNOSTYCZNE W PRAKTYCE KLINICZNEJ PTAKÓW - WARSZTATY

Monika Toborek. Opublikowano w Uncategorised

lek. wet. Monika Toborek i lek. wet. Ines Daszkowska zapraszają na I warsztaty z medycyny ptaków: PROCEDURY DIAGNOSTYCZNE W PRAKTYCE KLINICZNEJ PTAKÓW, które odbędą się w sobotę 30 marca 2019r.

Szkolenie jest kierowane do lekarzy weterynarii i techników weterynarii, którzy w swojej praktyce zajmują się leczeniem oraz opieką nad ptasimi pacjentami. Kurs ma za zadanie nauczyć badania klinicznego skrzydlatego pacjenta, umiejętności oceny możliwości diagnostycznych oraz anestezjologicznych, a także technik RTG u ptaków.

Wykładowcy:
lek. wet. Monika Toborek - Specjalista chorób zwierząt nieudomowionych (Gabinet Weterynaryjny KAJMAN - Warszawa)
lek. wet. Ines Daszkowska (Gabinet Weterynaryjny Kiwi - Warszawa)

Program szkolenia:
Część teoretyczna
- Badanie kliniczne i ocena ryzyka anestetycznego, techniki chwytania i poskramiania ptaków, techniki pobierania materiału do badań dodatkowych: krew, wymazy mikrobiologiczne i wirusologiczne, zasady wykonywania zdjęć RTG.
- Anestezjologia ptaków i opieka nad pacjentem po znieczuleniu.
(Zajęcia odbywają się w sali konferencyjnej Gabinetu Weterynaryjnego Kajman)

Część praktyczna
- 2 grupy (maksymalnie 9 osób w jednej grupie – zajęcia odbywają się równolegle na dwóch salach szkoleniowych Gabinetu Weterynaryjnego Kajman)
- na grupę przypada po 4 pacjentów różnych gatunków (żywe papugi, kury, gołębie): nauka chwytania i poskramiania ptaków, badanie kliniczne, techniki pobierania materiału do badań laboratoryjnych, techniki pozycjonowania do badania RTG, ocena zdjęć RTG, techniki anestezjologiczne, znieczulenie wziewne, opieka na pacjentem po znieczuleniu.

Koszt szkolenia wynosi 1200zł brutto za osobę i obejmuje udział w kursie, materiały i odzież ochronną na zajęcia praktyczne, materiały szkoleniowe w formie drukowanej, przerwy kawowe z poczęstunkiem, lunch i certyfikat.
Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zapraszamy serdecznie!