Lekarze dla zwierzątlapa

SZPITAL I HOTEL DLA ZWIERZĄT EGZOTYCZNYCH

SZPITAL DLA ZWIERZĄT EGZOTYCZNYCH

Gabinet Weterynaryjny Kajman oferuje swoim egzotycznym Pacjentom możliwość leczenia stacjonarnego w specjalnie dostosowanym szpitalu znajdującym się na terenie naszego Gabinetu.

Szpital dysponuje różnej wielkości terrariami dla gadów i płazów firmy Herp-Tek oraz klatkami i wolierami dla małych ssaków i ptaków.

Warto poznać listę zalet leczenia stacjonarnego, które często jest jedyną szansą na powrót do zdrowia dla takich zwierząt jak żółwie, jaszczurki, węże, papugi, kanarki, króliki, świnki morskie czy szczurki.

Przede wszystkim w czasie hospitalizacji Pacjenci pozostają pod profesjonalną opieką naszych lekarzy i techników weterynarii, którzy o określonych, stałych porach podają leki lub wykonują niezbędne zabiegi. Mamy wtedy również możliwość obserwacji ewentualnych niepożądanych reakcji na ordynowane leki oraz oceny postępów w rekonwalescencji.

Szpital jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt typu Pet Brooder pełniący rolę inkubatora z opcją tlenoterapii i nebulizacji, dzięki czemu leczenie jest bardziej efektywne i przez to krótsze.

Wielu z naszych Pacjentów wymaga intensywnego dokarmiania a pobyt w szpitalu zapewnia im kilka do kilkunastu tur dokarmiania dziennie, co najczęściej w warunkach domowych nie jest możliwe. Harmonogram jest ściśle dostosowany do potrzeb Pacjenta.

Szpital to doskonałe rozwiązanie dla Pacjentów przyjeżdżających do nas z innych dzielnic lub spoza Warszawy. Zwierzę nie jest poddawane codziennemu stresowi w trakcie podróży do i z Gabinetu, co również przyczynia się do szybszego wyzdrowienia, a Właściciel oszczędza czas i pieniądze.

W trakcie hospitalizacji można również skorzystać z konsultacji specjalistów z dziedziny okulistyki, kardiologii czy USG, a także zlecić zabiegi pielęgnacyjne (kąpiele lecznicze, obcinanie pazurków, strzyżenie, itp.)

 


 

HOTEL DLA ZWIERZĄT EGZOTYCZNYCH

Dla Państwa wygody prowadzimy także Hotel dla zwierząt egzotycznych, który również znajduje się na terenie naszego Gabinetu.

Istnieje możliwość pozostawienia w hotelu królików, świnek morskich, małych gryzoni, fretek, papug, kanarków, jaszczurek, żółwi, węży oraz innych gatunków zwierząt egzotycznych.

Klatki, woliery i terraria są dostosowane do wymagań poszczególnych gatunków ale można też przywieźć własne wyposażenie dla Pupila.

Zwierzęta są karmione granulatami i mieszankami firm Versele­-Laga, Beaphar, Brit, ziołami i suszkami firm Zuzala, Tivo, Lili Farm, Jurajskie Sianko oraz świeżymi warzywami i owocami. Gady przebywające pod naszą opieką karmione są owadami i zieleniną, w zależności od wskazań dietetycznych.

Staramy się dostosować do indywidualnych wymagań każdego naszego Gościa, a także w pełni respektujemy zalecenia i wskazówki Właścicieli. Dla stałych klientów przewidujemy rabaty.

W trakcie pobytu można również skorzystać z konsultacji specjalistów z dziedziny okulistyki, kardiologii czy USG, a także zlecić zabiegi pielęgnacyjne (kąpiele lecznicze, obcinanie pazurków, strzyżenie, badanie stomatologiczne, itp.)

Wszystkie sprzęty używane w hotelu są utrzymywane w najwyższej czystości i poddawane każdorazowo dokładnej dezynfekcji. Dokładamy wszelkich starań aby pobyt w naszym Hoteliku był bezstresowy i komfortowy.

Szczegółowych informacji dotyczących pracy naszego Szpitala i Hotelu udzielają lekarze i Recepcja.